sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej bezpieczne samochody

najbardziej-bezpieczne-samochody

TOP5 najbardziej bezpiecznych samochodów

Każdego roku na rynek wprowadzane są nowe modele samochodów, w których poprawiane są nie tylko osiągi, ale również bezpieczeństwo. Testy zderzeniowe organizowane przez EURO NCAP wskazują najbardziej bezpieczne samochody w każdym z segmentów. Są wykonywane raz w roku, dzięki czemu zawsze można porównać najbezpieczniejsze modele danych lat. Zamierzając zakup pojazdu, warto brać pod uwagę te wyniki, które są w stanie wiele powiedzieć o zachowaniu pojazdu podczas wypadku oraz o poziomie jego bezpieczeństwa.

1. Volvo XC60 – klasa samochodów terenowych

Wśród dużych samochodów terenowych największe bezpieczeństwo zapewnia Volvo XC60. W testach zderzeniowych samochód uzyskał noty przekraczające 95% dla pasażerów pojazdu i 87% w przypadku pieszych. Podróżowanie tym modelem zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a dodatkowo zadowalające osiągi, dlatego Volvo XC60 cieszy się sporym zainteresowaniem kierowców.

2. Volkswagen Arteon – klasa Executive

Volkswagen Arteon jest najbezpieczniejszym samochodem służbowym, uznawanym za najlepszą alternatywę dla popularnego Passata. Pojazd również odnotowuje wyniki ochrony pasażerów i pieszych, przekraczające 90%. Wypada również lepiej niż SUV-y w przypadku ochrony pieszych, ponieważ samochód ten jest znacznie niższy.

3. Volkswagen Polo – klasa Mini

Wśród małych, typowo miejskich pojazdów prym pod względem bezpieczeństwa wiedzie znany i ceniony Volkswagen Polo. W przypadku ochrony dorosłych pasażerów oraz dzieci, poziom ochrony to nawet 97% – wynik imponujący jak na tę klasę pojazdu. Nieco gorzej wygląda ochrona pieszych, która sięga w wynikach testów zderzeniowych 76%. Niezadowalająca w tym pojeździe jest możliwość zamówienia systemów asystujących, ponieważ jest to samochód klasy Mini.

4. Volkswagen T-Roc – mały crossover

W kategorii niewielkich SUV-ów najlepiej w testach zderzeniowych wypadł Volkswagen T-Roc. Wysokie, sięgające 87-96% noty posiadają zarówno modele z napędem na przód, tył, jak i 4×4. Nico słabiej pojazd wypada w ochronie pieszych oraz asystentów bezpieczeństwa, jednak jak na swoją klasę, poziom bezpieczeństwa okazuje się naprawdę zadowalający.

5. Lexus ES – duży samochód rodzinny

Wśród dużych, typowo rodzinnych pojazdów na czele stoi Lexus ES. W testach zderzeniowych zdobył 5 gwiazdek oraz poziom ochrony dorosłych pasażerów, dzieci i pieszych na poziomie 87-91%. Całkiem dobrze wypadł również w kategorii asystentów bezpieczeństwa. Wiele osób może jednak odstraszać cena Lexusa, która jest naprawdę wysoka w porównaniu z innymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image