sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej dochodowe gry

najbardziej-dochodowe-gry

TOP 10 najbardziej dochodowych gier w historii

Gry komputerowe to świetny pomysł na biznes, oczywiście o ile tylko ich twórcy zadbają o dobry pomysł i odpowiednią szatę graficzną. W stosunkowo krótkiej historii gier video pojawiło się kilka tytułów, które podbiły serca graczy i sprawiły, że ich twórcy zarobili miliony. Warto przybliżyć 10 najbardziej kasowych tytułów.

1. World of Warcraft

World of Warcraft sprzedał się w ponad 15 milionach egzemplarzy, dzięki czemu zarobił ponad 10 miliardów dolarów. Na dochody gry składa się podstawowa wersja oraz dodatki, a także opłaty abonamentowe wnoszone przez graczy. World of Warcraft bezapelacyjnie jest najbardziej dochodową grą w historii.

2. Call of Duty: Black Ops

Black Ops, czyli kolejna odsłona kultowego Call of Duty zajmuje kolejne miejsce pod względem najbardziej dochodowych gier w historii. Call of Duty: Black Ops zarobiło 1,5 miliarda dolarów i jest najbardziej kasowym tytułem również biorąc pod uwagę wszystkie konsole nowej generacji.

3. Mario Kart Wii

Kultowa odsłona Mario uplasowała się na 3 miejscu. Mario Kart zadebiutowało w 2008 roku i do chwili obecnej gra zarobiła ponad 1,4 miliarda dolarów, sprzedając się w 28 milionach egzemplarzy.

4. Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto IV, czyli potocznie GTA IV to kolejna kultowa gra, doceniana przez fanów. Producent gry, firma Rockstar na powstanie czwartej osłony serii wydał ponad 100 milionów dolarów. Wydatek się jednak zwrócił – GTA IV zarobiła ponad 1,35 miliarda dolarów.

5. Wii Play

Wii Play to właściwie zestaw startowy gier na konsolę Wii. Mimo niezbyt pochlebnych recenzji, tytuł sprzedał się w 27 milionach egzemplarzy, zarabiając 1,25 miliarda dolarów.

6. New Super Mario Bros –

New Super Mario Bros to hitowa gra na konsole Wii, chociaż jest to trzeci najlepiej sprzedający się tytuł tej konsoli. New Super Mario Bros podbił serca graczy i zarobił dzięki temu aż 1,2 miliarda dolarów.

7. GTA San Andreas

Kolejne miejsce zajmuje GTA San Andreas, kolejna produkcja firmy Rockstar. GTA San Andreas była bardzo dobrze rozreklamowana, dzięki czemu udało jej się zarobić ponad 850 milionów dolarów.

8. Gran Turismo 3

Gran Turismo 3 to gra, która ukazała się jedynie na konsoli PlayStation 2. Jak na tak bardzo ograniczony rynek graczy, zarobek rzędu 850 milionów dolarów to bardzo dobry wynik.

9. Call Of Duty: Modern Warfare 2

Call Of Duty: Modern Warfare 2 to gra, która zyskała nieco mniejszy rozgłos od pierwszej części. Mimo wszystko wynik finansowy był zadowalajacy – tytuł zarobił 780 milionów dolarów.

10. The Sims

Pierwsza odsłona słynnego The Sims zadebiutowała na rynku w 2000 roku i szybko podbiła serca graczy w różnym wieku. Kolejne osłony serii nie okazały się już tak kultowe. The Sims zarobiło 740 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image