sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej jadowite pająki

najbardziej-jadowite-pajaki

Najbardziej jadowite pająki – TOP 5

Latrodectus hasselti.

Pająk ten jest bardzo bliskim kuzynem czarnej wdowy. Osiąga on niewielkie rozmiary. Najczęściej jest to jeden centymetr. Niech nas nie zmyli jego wielkość, ponieważ są to pająki najbardziej jadowite. W jadzie znajduje się neurotoksyna. W związku z tym ugryzienie może mieć śmiertelny skutek. Pająki te żyją w naturalnym środowisko we wschodniej oraz w południowej części Azji. Do tego znajdują się także w Australii. Niewielka ilość występuje w Nowej Zelandii.

Atrax Robustus.

Pająk ten występuje w Sydney, a do tego Nowej Południowej Walii. Pająk ten nawet dorasta do siedemdziesięciu milimetrów. Samice nawet żyją dwadzieścia lat. Gatunek ten jest niezwykle agresywny. Czasami słyszano o przypadkach, w których biegał za ludźmi i próbował ukąsić ich. Jest to gatunek uważany za najbardziej jadowitego. Nie jest to gatunek ptasznika.

Phoneutria Fera.

Jest to pająk żyjący w Argentynie, Brazylii oraz w Urugwaju. Jest bardzo jadowity oraz agresywny. Dorasta do mniej więcej dziesięciu centymetrów. Spotykane są jednak często dużo większe rozmiary. W ogóle nie spędza czasu na pajęczynie. Jest niezwykle szybki. Jad jest o dwadzieścia razy silniejsza, a niżeli jad wdowy czarnej. Potrafił zabić w jednym roku ponad tysiąc pięćset osób. Pająk ten niezwykle często atakuje ludzi. Zamieszkuje dziuple, nory oraz korony drzew.

Loxosceles reclusa.

Pająk ten dorasta do dwóch lub trzech centymetrów. Posiada bardzo długie oraz porośnięte szczeciną nogi. Charakterystyczną cechą są trzy pary oczu. Samice są większe i to dwukrotnie od samców. Pająk jest bardzo aktywny nocą. Żywi się innego rodzaju pająkami. Występuje w Stanach Zjednoczonych. Można go tam spotkać w domach oraz w piwnicach. Jak powoduje martwicę rozległą tkanek. Ogólnoustrojowe objawy martwicy zwykle się zaczynają po dobie góra do siedemdziesięciu dwóch godzin od samego ukąszenia. Śmiertelne przypadku dotyczą dzieci, które jeszcze nie ukończyły jedenastego roku życia.

Latrodectus mactans.

Jest to najbardziej zabójczy pająk. Chodzi o czarną wdowę. Spotkamy ją w Ameryce Północnej. Rośnie do dziesięciu milimetrów. Ukąszenie jest śmiertelnie niebezpieczne dla osób poniżej szesnastego roku życia oraz dla osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Czarne wdowy są owiane złą sławą. Żyją one wśród ludzi jak zwykłe kątniki w Polsce. Ukąszenia bardzo często się zdarzają. Najczęściej dochodzi do ukąszenia w momencie nadepnięcia pająka. A więc jest to po prostu jakiś czysty przypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image