sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej kaloryczne warzywa

najbardziej-kaloryczne-warzywa

Najbardziej kaloryczne warzywa – TOP 5

Na pewno nie wszystkie warzywa są niskokaloryczne. Okazuje się, że jest kilka warzyw, które naprawdę są bardzo kaloryczne. Poznajmy pięć najbardziej kalorycznych warzyw.

Brukselka

Warzywa, które powinny być przez nas unikane czy też, które powinniśmy jeść w małych ilościach, to na pewno brukselki. W stu gramach tych małych i zielonych kulek znajduje się już pięćdziesiąt kalorii. Oczywiście znajduje się w niej wiele witaminy C, niacyny, ryboflawiny, tiaminy czy też witaminy B6. To zielone warzywo jest bardzo dobrym źródłem foliowego kwasy, żelaza, wapnia czy też magnezu. Pamiętajmy jednak, że po brukselkach możemy mieć nieprzyjemne gazy jak i także wzdęcia.

Bakłażan

Tuczącym kolejnym warzywem jest bakłażan. Już szczególnie gdy smażymy jego plastry. W stu gramach również znajduje się około pięćdziesięciu kalorii. Nie jest to dużo, ale na pewno podczas grilla rodzinnego nie zakończy się na jednym plasterku. Musimy wiedzieć, że bakłażany są naprawdę ciężkostrawne. Nie powinny być spożywane przez osoby, które mają problemy trawienne. Bakłażan nie powinien być jadany przez kobiety w ciąży oraz przez dzieci. Najlepiej przygotowywać go na parze z lekkim dodatkiem przypraw.

Bataty

Na liście TOP5 najbardziej kalorycznych warzyw nie mogło zabraknąć batatów. W stu gramach tych ziemniaków znajduje się prawie dziewięćdziesiąt kalorii. Zdecydowanie są one dużo słodsze od zwykłych ziemniaków, które najczęściej wybieramy do obiadu.

Soczewica

Soczewica co prawda wykazuje wiele leczniczych właściwości. Jednak jest wysokokaloryczna. W stu gramach ziaren gotowanych znajduje się ponad sto kalorii. Naukowcy pochodzenia kanadyjskiego dowiedli, że strączkowe rośliny zapewniają nam poczucie sytości. Związane jest to z bardzo dużą ilością błonnika w składzie. Nie wolno zatem z soczewicy całkowicie zrezygnować. Do tego pozytywnie wpłynie na pracę nerwowego układu oraz zapobiegnie rozwijaniu się anemii oraz miażdżycy.

Biała fasola

Biała fasola jest naprawdę tucząca. Sto gram białej fasoli to ponad stu kalorii. Ten rodzaj strączkowych roślin jeśli jest spożywany zbyt często może zaburzyć wchłanianie się witamin D oraz witamin B12.  Niektóre z osób po zjedzeniu jej mogą odczuwać także reakcje alergiczne jak i również silne bóle głowy. Fasola także wywołuje wzdęcia niekomfortowe. 

Jak widać na powyższym nie wszystkie warzywa są takie lekkie, niskokaloryczne oraz dietetyczne. Musimy zapoznać się z tą lista, aby nie mieć co do tego żadnych wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image