sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej poszukiwane zawody- TOP10

najbardziej-poszukiwane-zawody

Choć jeszcze kilkanaście lat temu rynek zawodowy w Polsce znacznie odstawał od europejskiego, dzisiaj różnice się zacierają. Specjaliści z naszego kraju z powodzeniem mogą aplikować na prestiżowe stanowiska zachodnich sąsiadów, odnosząc tam sukcesy i nie odbiegając kompetencjami od swych zagranicznych kolegów. Jaka jest lista najbardziej poszukiwanych zawodów. Czy twój wybór ścieżki zawodowej był właściwy? A może dopiero podejmujesz decyzję, kim chcesz zostać w przyszłości?

Choć rynek pracy ma to do siebie, że dynamicznie się zmienia, jest szansa, że zawody z poniższej listy pozostaną w ścisłej czołówce profesji perspektywicznych, o godziwych płacach. 

Osoba zarządzająca projektami (ang. project manager)

Znaczenie tego zawodu jest coraz większe i z roku na rok, cieszy się większą popularnością. Przedsiębiorstwa dążą do zwiększenia efektywności, na co wpływa szereg czynników. Project manager ma za zadanie połączyć ze sobą wszystkie niezbędne do osiągnięcia sukcesu elementy, czyli po prostu zarządzać zleconym projektem.

Tłumacz

Ten zawód nie jest tak nowy, jak omawiany wyżej, dlatego zakres obowiązków jest raczej powszechnie znany. Oprócz tłumaczeń pisemnych, potrzebni są również tłumacze symultaniczni. Pożądani są przede wszystkim specjaliści na poziomie native speakerów oraz posługujący się językami mniej popularnymi: chińskim, szwedzkim, a także istotnym ostatnio ukraińskim.

Administrator

Ten zawód błędnie może być kojarzony z pracą biurową. W tym wypadku chodzi o administratora nadzorującego działanie systemów informatycznych należących do instytucji czy firm. 

Specjalista ds. logistyki

Logistycy mają w sowich obowiązkach planowanie tras przejazdów, kontrolę magazynów i zaopatrzenia oraz dystrybuowanie produktów i usług danego przedsiębiorstwa. 

Programista

Zawód wiąże się nie tylko z prestiżem, ale jednymi z najwyższych stawek na rynku. Branża IT to wciąż jedna z najlepiej opłacanych ścieżek kariery.

Biotechnolog

Zajmuje się szerokim zakresem działań w obszarze badań czy zmiany struktur substancji. Wiedza jest tutaj ogromna, a oferty pracy aktualnie łatwiej znaleźć za granicą.

Webmaster

W języku polskim stosowane jest również określenie „twórca stron internetowych”. Miejsce w tym rankingu w czasach ogromnego znaczenia internetu oraz potęgi działalności w sieci, nikogo chyba nie dziwi.

Grafik komputerowy

Kolejna profesja bezpośrednio związana z komputerem. Projektowanie ulotek, zaproszeń, grafiki dla stron internetowych to tylko próbka umiejętności speców od grafiki.

Specjalista ds. mediów społecznościowych (ang. Social media specialist)

Podobnie jak project manager jest to w miarę nowy zawód, polegający na zarządzaniu w sieci kontami społecznościowymi na portalach takich jak: twitter, facebook czy instagram. Regularność, znajomość marketingu, nieszablonowość oraz mechanizmy psychologii społecznej są tu niezbędne.

Doradca zawodowy

Zajmuje się szeroko rozumianym poradnictwem oraz wsparciem w planowaniu kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image