Inwestując pieniądze w samochód oczekujemy niezawodności i jakości, która posłuży nam bezawaryjnie na długo. Niestety nie wszystkie suvy mogą się tym pochwalić. Przekonujemy się o tym nie tylko na własnej skórze, ale też dzięki licznym rankingom, które pozwalają zestawić auta o słabych atutach. Jednym z nich jest lista, opracowana przez Brytyjczyków, która zawiera indeks niezawodności opierający się na informacjach zgromadzonych przez firmy ubezpieczeniowe i mechaników. Brane są tutaj pod uwagę między innymi takie czynniki jak: liczba awarii, koszt przeprowadzenia naprawy, wiek oraz przebieg danego modelu. Oto najbardziej awaryjne SUV w tym zestawieniu. Zaczynamy od miejsca 10. Im niższa pozycja na liście, tym samochód został gorzej oceniony.
10. Volkswagen Tiguan
Auto zostało wprowadzone na rynek w 2007 roku, pojawiła się już jego druga generacja. Tak wysoka pozycja w tym rankingu nie wróży niczego dobrego jego właścicielom.
9. Opel Antara
Produkowany w Niemczech uplasował się na tak wysokim miejscu ze względu na koszty naprawy. Mimo że nie ulega często awariom, to cena, którą należy uiścić za kolejne podzespoły, czyni ten model bardzo drogim w utrzymaniu. To nie pozwala na obniżenie miejsca na liście niezawodności.
8. Land Rover Defender
Nie wszyscy są zgodni, co do umiejscowienia Defendera na liście. Jego praktyczny charakter oraz terenowe możliwości, to prawdziwy atut tego modelu. Podobnie jak w przypadku Opla Antary naprawy wyciągają sporo pieniędzy z portfela, jednak bardzo często istnieje na to prosty patent. Land Rovery często naprawiają sami właściciele, obniżając tym samym koszty utrzymania.
7. Toyota Hilux
Sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie trzeba przewieźć sporo rzeczy lub prowadzi się własną działalność. Idealny transporter, zdarza się, że wymaga naprawy usterki. Także w tym przypadku, siódme miejsce na liście budzi pewne kontrowersje. Mimo że nie należy do bezawaryjnych samochodów, to podobne modele wypadają przy nim znacznie lepiej.
6. Mitsubishi L200
Niewiele gorszy od zajmującej pozycję siódmą Toyoty, jednak pod pewnymi względami przegrywa w awaryjności.
5. Audi Allroad
Największą zmora są tutaj drogie naprawy benzynowych silników.
4. Nissan Navara
Problemem może być tutaj skomplikowana i przeładowana elektronika, która często się psuje
3. Mazda CX-7
Nie dość, że naprawy są drogie, to jeszcze długotrwałe. To niechlubny wyjątek wśród japońskich modeli.
2.BMW X3
Pod względem niezawodności zajmuje raczej dobre miejsce, kłopot pojawia się podczas kosztów naprawy. To może zaboleć.
1. Audi Q5
Niestety wypada najgorzej. Często się psuje, naprawa jest droga i trwa bardzo długo.