sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej agresywne psy – TOP3

najbardziej-niebezpieczne-psy

Psy to bez wątpienia najczęściej spotykane, obok kotów, pupile domowe. I nie ma się czemu dziwić. Są wysoce inteligentne, przyjacielskie i bardzo kontaktowe. Każda rasa wyróżnia się spośród pozostałych nie tylko wyglądem, ale również temperamentem, a nawet upodobaniami. Istnieją jednak rasy, które szczególnie odróżniają się od pozostałych. Chodzi w tym miejscu o psy, które na przestrzeni czasu uznane zostały za najbardziej agresywne. Przypomnieć należy, że zgodnie z polskim prawem hodowla oraz utrzymywanie rasy, która została przez ustawodawcę uznana za niebezpieczną, wymaga uzyskania zezwolenia odpowiedniego organu. Zwierze musi być utrzymane w taki sposób, aby nie stanowiło zagrożenia dla innych istot. Poniżej zaprezentowane zostały trzy rasy, które uważa się za najbardziej agresywne.

1. Jack Russel Terrier

Dla wielu miłośników czworonogów rasa, która w wielu rankingach zajmuje pierwsze miejsce na liście psów najbardziej agresywnych, może okazać się niemałym zaskoczeniem. Tymczasem Jack Russel Terrier to bezapelacyjny numer jeden tego zestawienia. Każdego roku zgłaszane jest kilkadziesiąt przypadków pogryzień właśnie z udziałem tej rasy. Jednym ze zdarzeń, które wstrząsnęło światem, było zagryzienie niemowlęcia. Tragedia ta miała miejsce w Liverpoolu w roku 2012, a jej sprawcą okazał się być właśnie Jack Russel Terrier. Choć piesek ten wygląda niepozornie, to zdolny jest spowodować liczne i poważne obrażenia na ciele ofiary.

2. Amerykański pitbulterier

Pitbule to obecnie jedna z bardziej popularnych ras psów. Jednocześnie jest ona zaliczana do najniebezpieczniejszych. Dlaczego? Ponieważ pitbulterier to zwierze bardzo zdeterminowane i skłonne do agresji. Dodatkowymi jego cechami charakterystycznymi, które również wpływają na to, że pies ten chętnie staje do walki, jest wysoka odporność na ból oraz masywna i umięśniona sylwetka. Nie bez powodu pitbule przez wiele lat były gwiazdami tak zwanego psiego wrestlingu, a w gospodarstwach domowych pełniły rolę swego rodzaju stróżów. Aktualnie tendencje te ulegają jednak zauważalnym zmianom, a zwierzęta tej rasy coraz częściej pełnią w domach rolę towarzyszy.

3. Akbash dog

Kolejna rasa warta ujęcia w niniejszym rankingu to bez wątpienia Akbash dog. Pies ten, jeśli zostanie nieodpowiednio wychowany, w krótkim czasie może ujawnić skłonności do agresywnych zachowań i nieposłuszeństwa. Należy jednak podkreślić, że agresja ta najczęściej kierowana jest do innych zwierząt. Natomiast w stosunku do człowieka dog ten może okazać się szczególnie uczuciowy i wyjątkowo wierny. Cechy go charakteryzujące to przede wszystkim wysoki poziom inteligencji oraz niezwykle złożony charakter. Z tego względu pies ten bywa nierzadko bardzo nieprzewidywalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image