sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej niebezpieczne psy

najbardziej-agresywne-psy

TOP5 najbardziej niebezpiecznych ras psów na świecie

Psy kojarzą nam się z miłymi domownikami i czworonożnymi przyjacielami. Nie każdy pies ma jednak łagodny charakter – często górę nad nim bierze naturalny instynkt. Każdy pies może być agresywny, jednak niektóre rasy mają do tego predyspozycje. Poniżej przedstawiono najbardziej niebezpieczne rasy psów, których hodowla i posiadanie w wielu państwach świata są wręcz zakazane.

Amerykański Pitbull Terier

Pitbull to rasa mająca 150-letnią tradycję. Jest krzyżówką buldoga z terierami – wszystko po to, by otrzymać muskulaturę buldoga w połączeniu z szybkością i zwinnością terierów. Pitbull powstał jako pies przeznaczony do walki w ringu. Była to popularna rozrywka w XIX- wiecznej Anglii. Wrodzona agresja tej rasy nie jest na ogół skierowana do ludzi, ale do innych zwierząt. Pitbull wymaga odpowiedniego prowadzenie i tresury, by nie przejawiał agresywnego zachowania wobec innych psów.

Dog z Majorki

Dog z Majorki to pies zaliczany do molosów – są krzyżówką Buldogów Angielskich z Owczarkami z Majorki. Rasa została stworzona w XVII wieku na hiszpańskich Balearach w celu szczucia byków, a następnie do walk z innymi psami. Dogi są na ogół spokojne i zrównoważone, jednak posiadają naturalną tendencję do agresywnych zachowań, które powinny być temperowane od szczenięcia. Psy należy przyzwyczajać do obecności innych zwierząt, by zaakceptowały ich obecność.

Buldog Amerykański

Buldog Amerykański to rasa wywodząca się od Buldoga Angielskiego. Powstała w celu szczucia byków, niedźwiedzi oraz do walki z innymi psami. Buldogi są uznawane za rasę agresywną, wykorzystuje się je jako psy stróżujące. Są to bardzo silne i muskularne psy, mają silny instynkt obronny, przez co nie akceptują innych zwierząt i obcych. Cechą charakterystyczną rasy jest jej nieprzewidywalność.

Mastif argentyński

Mastif zwany również Dogiem Argentyńskim to muskularny i wytrzymały pies. Został wyhodowany w Argentynie, gdzie wykorzystywano go do polowań na grubą zwierzynę, w tym na pumy. Powstał w wyniku krzyżówek wymarłej rasy bojowego psa z Kordoby, którego cechowała zawziętość i agresja. Dog Argentyński jest silnie dominujący i wymaga odpowiedniej socjalizacji od szczenięcia, inaczej może wykazywać silny poziom agresji.

Dog Kanaryjski

Dog Kanaryjski to rasa wyhodowana na Teneryfie i Gran Canarii jako psy stróżujące, pilnujące stad bydła oraz walczące z innymi psami. Dogi są wyjątkowo muskularne i silne, posiadają silne szczęki. Są zrównoważone i spokojne, jednak szybko reagują w wypadku zagrożenia i wymagają odpowiedniego prowadzenia przez opiekun. Rasa ta zaliczana jest do agresywnych, jednak dogi można często spotkać jako psy stróżujące i obronne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image