sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej awaryjne auta – TOP3

najbardziej-awaryjne-auta

Na polskich drogach z roku na rok przybywa samochodów. Trudno jednak wyodrębnić markę, która byłaby przez nas najczęściej wybierana. W zależności od osobistych preferencji oraz budżetu, który posiadamy, decydujemy się na zakup auta używanego bądź nowego, prosto z salonu. Nabywając pojazd liczymy na to, że posłuży nam i naszej rodzinie przez kilka kolejnych lat. Tymczasem zdarza się, że już niedługo po zakupie okazuje się, że samochód psuje się, a lista rzeczy, które należy w nim naprawić, wydłuża się każdego miesiąca o kolejne usterki. Z tego powodu, wybierając auto, warto wziąć pod uwagę opinie specjalistów i wcześniej zapoznać się z informacjami na temat modeli, które w ostatnich latach okazały się być najbardziej awaryjnymi. Przeglądając sieć internetową, a także pisma motoryzacyjne można z łatwością dowiedzieć się, które samochody to zdaniem mechaników najgorsze wybory Polaków.

1. Dacia Logan

Dacia Logan to jeden z najczęściej wymieniany w różnych źródłach model samochodu, jeśli chodzi o najbardziej awaryjne pojazdy. W 2019 roku stanął nawet na czele rankingu stworzonego przez niemiecki TUV. Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru Technicznego uznało, że Dacia Logan to samochód z największą liczbą usterek pośród aut dwu- i trzyletnich. Diagności biorący udział w badaniach ustalili, że średni przebieg wspomnianych pojazdów wynosi nieco ponad pięćdziesiąt tysięcy kilometrów, a odsetek poważnych usterek wykrywanych podczas przeglądu równy jest 14,6 procent, co czyni Dacie zwycięzcą liczącego dziesięć pozycji rankingu. Na stworzonej przez Stowarzyszenie Dozoru Technicznego liście znalazły się również inne modele rzeczonego producenta, takie jak Dacia Sandero, Dacia Lodgy oraz Dacia Duster. Zajęły one jednak końcowe miejsca w przedstawionym raporcie.

2. Renault Clio

Renault Clio, które na rynku znane jest już od lat 90. ubiegłego wieku, zajęło niechlubne drugie miejsce wśród najczęściej psujących się samochodów według TUV. Odsetek awarii wynosi 13 procent, a więc niewiele mniej niż w przypadku Dacii Logan. Średni przebieg przebadanych pojazdów tej marki to trzydzieści sześć tysięcy kilometrów.

3. Citroen C5 Tourer

To kolejne auto, które zostało uznane za wysoce awaryjne w grupie samochodów liczących sobie dwa lub trzy lata. Odsetek usterek, na który wskazali fachowcy, wynosi 11,5 procent, a wśród elementów, które ich zdaniem najczęściej ulegają w omawianym modelu awarii, wymienić należy zwłaszcza klimatyzację i układ elektryczny. Dalej wymienia się również układ hamulcowy oraz zawieszenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image