sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej dochodowe filmy – TOP5

najbardziej-dochodowe-filmy

Biznes filmowy jest fabryką do zarabiania pieniędzy. W produkcję filmu inwestuje się dzisiaj ogromne pieniądze. Gaże dla aktorów, efekty specjalne – to wszystko kosztuje. Ale historia już wielokrotnie pokazała, że te inwestycje bywają opłacalne i zwracają się wielokrotnie.

Na chwilę obecną pierwszych pięć pozycji na liście najbardziej dochodowych filmów w historii przyniosło zysk powyżej dwóch miliardów dolarów każdy. Trzy z tych filmów weszły na ekrany kin po 2015 roku. Dwa pozostałe są nieco starsze.

Najbardziej dochodowym filmem w historii jest wyreżyserowany w 2009 roku przez Jamesa Camerona film „Avatar”. Jak na tamte czasy film ten był rewolucyjny, stanowił bowiem połączenie tradycyjnej technologii 2D oraz dopiero raczkującej 3D. Postprodukcja filmu zajęła aż dwa lata. W rolach głównych wystąpili m.in. Sam Worthington, Sigourney Weaver czy Michelle Rodriguez.

Kolejną pozycję zajmuje nowość.Film „Avengers: Koniec Gry” miał swoja premierę w kwietniu 2019 roku i w tym momencie już prawie dogonił „Avatar”. Jest 22 filmem z Uniwersum Marvela. Film został wyreżyserowany przez Joe i Anthony’ego Ruso, a wystąpiła w nim, znana z poprzednich części plejada gwiazd, m.in. Robert Downey Jr., Chris Hemsworth czy Scarlett Johansson.

Na trzecim miejscu listy najbardziej dochodowych filmów znajduje się absolutny hit końcówki lat dziewięćdziesiątych, film który widzieli prawie wszyscy, nawet jeśli się do tego nie przyznają, czyli „Titanic”. Reżyserem filmu, podobnie jak „Avatara” jest James Cameron. „Titanic” zdobył aż 11 Osarów i jest obecnie uważany za klasykę kina. Film jest wzruszający i niezwykle emocjonujący między innymi dzięki nastrojowej muzyce i bardzo dobrym, jak na tamte czasy efektom specjalnym. Główne role w filmie zagrali Kate Winslet oraz Leonardo DiCaprio.  

Kolejna pozycja w rankingu przypada siódmej części sagi Gwiezdnych Wojen – Przebudzeniu Mocy. Wyreżyserowany przez J.J. Abramsa film stanowi pierwszą część trzeciej trylogii Gwiezdnych Wojen, powstałą już po przejęciu przed Walt Disney Company praw do serii. Reżyser pierwszych „Gwiezdnych Wojen” George Lucas pracował przy produkcji filmu jako konsultant. W rolach głównych wystąpili bohaterowie poprzednich części czyli Harrison Ford, Carrie Fisher oraz Mark Hamill oraz pokolenie młodych aktorów z Adamem Driverem i Daisy Ridley na czele.

Na piątym miejscu znajduje się kolejny film z serii Avengers – poprzedzająca „Koniec Gry” „Wojna bez granic” – 21 film z Uniwersum Marvela. Wyreżyserowana została przez tych samych ludzi co wspomniany „Koniec Gry”, a w obsadzie możemy zobaczyć dobrze znane z innych filmów serii. twarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image