sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej dochodowe firmy – top 5

najbardziej-dochodowe-firmy

„Jeśli robisz biznes to zrób też i pieniądze” śpiewała w swoim znanym przeboju „Kasa i seks” Maryla Rodowicz. Nasza gwiazda miała tutaj niewątpliwą rację. Zresztą, każdy kto zakłada biznes wierzy w to, że to właśnie jemu uda się zawojować świat i zrobić prawdziwy „złoty interes”. Jednym się to udaje, innym nie. Jest jednak grono osób, którzy faktycznie robiąc biznes zrobili pieniądze. I to olbrzymie pieniądze, które wciąż są pomnażane. Jesteście ciekawi, jakie są najbardziej dochodowe firmy? Czym zajmują się firmy przynoszące największe zyski? Zapraszamy na nasze top 5 najbardziej dochodowych firm. Czas to pieniądz, a więc…zaczynamy! 

Naszym numerem jeden jest oczywiście Facebook. Jej właścicielem jest Mark Zuckerberg. Wartość firmy to około 80 mld dolarów, a co najciekawsze, wartość ta cały czas rośnie. Nie powinno to nikogo dziwić. Z Facebooka korzysta prawie każdy, a wiele osób nie wyobraża sobie życia bez niego. Jednak Facebook to nie tylko udostępnianie zdjęć z wakacji, dzielenie się spotkaniem z przyjaciółmi, czy wstawianie śmiesznych zdjęć kotów. Facebook to ogromna platforma sprzedażowa z profesjonalnym zapleczem reklamowym. To również świetne narzędzie zbierające dane o użytkownikach, a później sposób na przedstawianie im dopasowanych ofert. Dlatego też firma ta to jeden z najbardziej dochodowych biznesów na świecie. Zuckerberg miał głowę do interesów! 

Zaszczytne drugie miejsce w rankingu najbardziej dochodowych firm zajmuje…Dropbox. Zaskoczeni? Wartość tego biznesu szacuje się na około 4 mld dolarów. Drugie miejsce nie powinno nikogo dziwić. Dropbox to jeden z najpopularniejszych dysków online. Pozwala na przechowywanie gigabajtów swoich danych w „chmurze”. Dodatkowo istnieje możliwość dzielenia się swoimi plikami z innymi użytkownikami. Przyznajcie się, też z tego korzystacie i sami przyczyniliście się do tego, że to tak dochodowy biznes. 

Trzecie miejsce należy do LivingSocial. Wartość biznesu to 3 mld dolarów. Chociaż pewnie bardziej wiecie co to Groupon to LivingSocial jest prawdziwym gigantem w zakresie zakupów grupowych. Jednak co ciekawe, LivingSocial dziennie udostępnia tylko jedną ofertę, ale za to niezwykle atrakcyjną. Zdziwieni?

Czwarte miejsce wśród najbardziej dochodowych firm należy do AirBNB – wartość biznesu 1,3 mld dolarów. Każdy, kto chociaż raz szukał pokoju czy mieszkania do wynajęcia lub chciał wynająć je komuś miał styczność z tym portalem. Co tu dużo mówić, portal to naprawdę świetne miejsce na znalezienie dobrego noclegu.

Ostatnie piąte miejsce należy do Spotify. Wartość biznesu to 1,1 mld dolarów. Co tu dużo mówić – chyba każdy słyszał o Spotify? Jeśli nie, to powiem tylko jedno – muzyka. Dużo muzyki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image