sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej dochodowe zawody

najbardziejdochodowe-zawody

TOP5 – najbardziej dochodowe zawody

Zdobywając wykształcenie, mamy nadzieję, że w przyszłości znajdziemy dobrze płatną pracę. Jak wybrać mądrze kierunek swojej edukacji, aby w dorosłym życiu nie martwić się o pieniądze, a każda posada, którą możemy objąć w ramach wyuczonego zawodu okazała się strzałem w dziesiątkę? Żarty, jakie słyszymy na temat humanistycznych kierunków studiów, niestety mają w sobie sporo prawdy, a osoby, które kształcą się zgodnie z powołaniem do zgłębiania filozofii, historii sztuki, historii lub politologii, z dużym prawdopodobieństwem będą musiały szukać pracy w nisko płatnych dziedzinach, niezwiązanych z profilem kształcenia. Są jednak zawody, które już od początku kariery kuszą atrakcyjną pensją. 

1.Prawnik – udział w postępowaniach sądowych jako obrońca lub wraz z oskarżonym, doradztwo prawne, usługi notarialne stanowią gałąź gospodarki, która charakteryzuje się wysokim przepływem gotówki. Po uzyskaniu aplikacji w zawodach prawniczych można znaleźć zatrudnienie w kancelarii lub założyć własna firmę, a dzięki wysokiemu poziomowi świadczonych usług, zarabiać duże pieniądze.

2.Lekarz – lekarze, pracujący w systemie kilkunastogodzinnych dyżurów zarabiają duże pieniądze za swój trud i odpowiedzialność, która spoczywa na nich. Decydowanie o doborze leków oraz ratowanie ludzkiego życia owszem, powinno być dobrze wynagradzane, gdyż odpowiedzialność w tym zawodzie jest najwyższa. Praca pielęgniarek oraz pozostałych pracowników medycznych jednak powinna choć w minimalnym stopniu dorównywać wynagrodzeniu lekarzy.

3.Inżynier – praca w sektorze przemysłu jest z pewnością stresująca, obciążająca psychicznie, jednak dobrze płatna. Osoba z wyższym wykształceniem ma otwartą drogę awansu w strukturach firmy oraz możliwość wyjazdów zagranicznych, podnoszących kwotę zarobku oraz atrakcyjność posady.

4.Specjalista finansowy, menager – osoby, zajmujące się doradztwem finansowym zdecydowanie przodują w wysokości zarobków. Bankowcy oraz menagerowie, od których zależy sprawne działanie firmy oraz kontakt z klientem zdecydowanie przewyższają w kwestii zarobków pozostałych pracowników w swojej firmie. Usługi bankowe najczęściej są obecnie rozliczane w formie prowizji, również dla doradcy, któremu opłaca się motywacyjny system wynagrodzeń.

5. Informatyk – specjalista IT jest obecnie bardzo cenionym pracownikiem na polskim rynku, dlatego jest również doceniany finansowo. Wynagrodzenie informatyków systematycznie rośnie, w niektórych przedsiębiorstwach przewyższając wynagrodzenia inżynierów lub doradców. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image