sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej egzotyczne owoce świata – TOP7

najbardziej-egzotyczne-owoce

Od pewnego czasu w marketach spożywczych można znaleźć wiele ciekawych owoców oraz warzyw, których wcześniej mogliśmy nie mieć okazji spróbować. Nikogo nie dziwi już widok markuj, papai czy liczi, mamy okazję zakupić owoc i spróbować czym zachwycają się mieszkańcy innych kontynentów. Są jednak owoce, których nie znajdziemy w sklepie, a o wielu z nich pewnie nie słyszeliśmy. Poniżej lista przedstawiająca najbardziej egzotyczne owoce świata.

1. Durian

Ta roślina ma wiele nazw, należy do rodziny ślazowatych i znajdziemy ją w Indonezji. Durian uchodzi za owoc ekskluzywny o charakterystycznym smaku, ale niezbyt przyjemnym zapachu. Owoc dorasta nawet do 40 cm, pokryty jest kolczastą skórką. To nie tylko najbardziej egzotyczny owoc świata, ale również zaliczany jest do najbardziej niebezpiecznych owoców. Rośnie wysoko na drzewach, a spadając może wyrządzić krzywdę.

2. Monstera dziurawa

Roślina zdobi często nasze pokoje, charakteryzuje się dużymi, powcinanymi liśćmi. Hodowana w domu nie zaowocuje, ale w naturalnym środowisku, jakim jest las tropikalny, wydaje ciekawe owoce. Osoby, które miały okazję ich skosztować twierdzą, że smakują jak połączenie ananasów z bananami. Owoc jednak musi być dojrzały, w przeciwnym razie nasz układ pokarmowy może ucierpieć.

3. Synsepal słodki

Ten afrykański owoc wyglądem przypomina wyrośnięte jagody. W środku znajduje się nasiono. Ciekawostką jest substancja zawarta w owocach, którą jest mirakulina. Po jej spożyciu wszystkie kwaśne potrawy smakują jak słodycze.

4. Jagodzian rambutan

O tej azjatyckiej roślinie słyszeli tylko nieliczni. Owoce są bardzo podobne do liczi, zebrane w czerwone grona wyglądają niesamowicie dekoracyjnie. Na powierzchni skórki znajdują się różowe włoski. Owoc w smaku przypomina polską śliwkę.

5. Kleiszcze smakowite

Zupełnie nietypowy owoc, który pochodzi z Półwyspu Indyjskiego. Wyglądem przypomina gruszkę, wytwarza się z niego soki oraz przetwory. Co ciekawe, niedojrzałe owoce używane są w budowlance jako dodatek do zaprawy murarskiej.

6. Liściokwiat kwaśny

Owoce wyglądem przypominają karambolę, ale roślina należy do zupełnie innej rodziny, nie jest więc spokrewniona z oskomianem pospolitym (karambola). Co do pochodzenia rośliny botanicy nie są zgodni, niektóre źródła podają, że pochodzi z Azji, a inne, że z Brazylii. Na pewno spotkamy ją na Jamajce. Owoce w smaku są kwaśne, czego nie trudno się domyślić patrząc na nazwę gatunkową rośliny.

7. Poziomkowe drzewo – Yangmei

W rzeczywistości nazwa rośliny, która wydaje chińskie truskawki to chruścina jagodna. Pochodzi z Azji, ale znajdziemy ją również w klimacie śródziemnomorskim. Ten wiecznie zielony krzew wydaje czerwone, mączyste owoce. W smaku niestety nie przypominają truskawek, są trochę mdłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image