sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej ekstremalne sporty

najbardziej-ekstremalne-sporty

Najbardziej ekstremalne sporty – TOP 6.

Alpinizm.

Nie da się ukryć, że alpinizm, a więc wspinaczka jest sportem modelowym ekstremalnym. Wymaga on od śmiałków go uprawiających nie tylko kondycji fizycznej, ale także nerwów stalowych. W obecnym świecie istnieje wiele odmian alpinizmu. Jest to między innymi buldering (wchodzenie na bardzo duże głazy), wspinaczka lodowa oraz wspinaczka skałkowa.

Bungee jumping.

Jest to skok z liną elastyczną, która jest przyczepiona do naszych nóg. Jest to sport wymyślony przez Nowozelandczyków. To oni właśnie rozpoczęli nowe sporty ekstremalne. Skoki z liną oddawane są z dźwigów, mostów oraz kolejowych wiaduktów. Od niedawna dużym powodzeniem cieszy się odmiana pozioma tego sportu. Chodzi o bungee-run. Odmiana ta polega, że osoba biegnąca napina maksymalnie linę, a ona go wystrzeliwuje niczym z procy.

Canyning.

Jest to ekstremalny sport dla wszystkich miłośników mocnych wrażeń jak i także kontaktu częstego z wodą. Sport ten polega na pokonaniu nieokiełznane oraz dzikiej rzeki, skacząc z wodospadów, płynąc, nurkując oraz opuszczając się na linie, aby pokonać wszelkie napotkane przeszkody. Jest to sport wyłącznie dla koneserów.

Extreme ironing.

Jak sama nazwa wskazuje jest to sport ekstremalny dla wszystkich wielbicieli pracowania. Jeśli, któraś z pań czy tez panów nudzi się podczas prasowania ubrań, to jak najbardziej zapraszamy na ściankę. prasowanie ekstremalne swój początek miało już w 1997 roku. Wówczas to Brytyjczyk postawił na połączenie obowiązków z dużą przyjemnością. Zamiast prasować w swoim domu, to zabierzmy deskę do prasowania w składki okoliczne. Przy ćwierkaniu ptaków, na łonie natury, to nawet czynność ta nie jest nam straszna. W roku 2002 odbyły się pierwsze w tej dyscyplinie mistrzostwa świata.

Free Diving.

Jest to swobodne nurkowanie polegające na tym, że nurek schodzący pod wodę do dyspozycji ma jedynie tyle powietrza ile mu się zmieści we własnych płucach.

Hydrospeed.

Hydrospeed jest bardzo popularnym sportem ekstremalnym. Chodzi w sporcie tym o spływ rzeką na deskach plastikowych. Wszyscy spośród fanów rwących rzek jak i także potoków, napotykanych różnych przeszkód czy też wystających głazów, na pewno będą zachwyceni. 

Jak widać mamy z czego wybierać jeśli chodzi o ekstremalne sporty. Naprawdę amatorów sportów ekstremalnych wciąż przybywa. Nie lubimy już leżeć na kanapie i oglądać telewizję. Wolimy skok adrenaliny. Na skok ten możemy jak najbardziej liczyć podczas uprawiania sportów ekstremalnych z listy TOP 6.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image