poniedziałek, Luty 24Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej gorzka czekolada

najbardziej-gorzka-czekolada

Dobra, gorzka czekolada – TOP5

Jaką czekoladę lubicie? Stawiacie na mleczną, czy jednak na gorzką? Z dodatkami, czy też bez? Warto wiedzieć jaka czekolada jest najlepsza. Otóż jak się okazuje, dietetycy zalecają jedzenie gorzkiej czekolady. Im jest ona bardziej gorzka, tym zawiera w sobie mniej cukrów. Niestety, ale jest to bardzo zła wiadomość dla łasuchów, którzy nie widzą świata poza mleczną czekoladą. Realia są niestety są, jakie są i warto ich posłuchać. Nie zapominajcie o tym, że mleczna czekolada może niekorzystnie wpływać na naszą sylwetkę. Warto jednak dowiedzieć się przy tym, jaka jest najbardziej gorzka czekolada na naszym rynku.

Lindt Excellence 85% Cocoa

  Jak sama nazwa wskazuje zawiera ona w sobie aż 85% miazgi kakaowej. Musicie wiedzieć, że im większa ilość danej miazgi, tym pewność, że jest ona zdrowsza i tym częściej możecie ją jeść, jeżeli jesteście na diecie. Jednak nie możecie zapominać, że nawet z dużą ilością czekolady gorzkiej nie można przesadzać. Miazga kakaowa w tej czekoladzie to prawdziwe niebo dla Waszej duszy.

Wedel Czekolada Gorzka

  Drugie miejsce przypadło znanej i lubianej firmie Wedel. Warto również wiedzieć, że Wedel należy do najstarszych firm zajmujących się produkcją czekolady. Pomimo tego, nie mają oni jednak w swoim asortymencie najbardziej gorzkiej czekolady. Co jednak nie oznacza, że drugie miejsce jest złe. Jak najbardziej cenimy tą firmę za ten znakomity wyrób.

Wawel Gorzka Krakowska

  Trzeba przyznać, że będąc w Krakowie można ten rodzaj czekolady bardzo często spotkać na tamtejszych ulicach. U sprzedawców w kramikach, czy nawet w sklepach sprzedających codzienną prasę. W samej czekoladzie zawartość miazgi kakaowej jest bardzo wysoka. Do tego ten rodzaj czekolady trzeba wyróżnić za to, że nie zawiera ona zbędnych tłuszczy roślinnych. Dzięki temu z powodzeniem można ją zaliczyć do jednej z najzdrowszych czekolad.

Terravita czekolada gorzka

  Może firma Terravita nie ma aż tak dużego doświadczenia w produkowaniu czekolady, jednak przez tan długi okres istnienia powinni wiedzieć, jak to się robi. Dlatego też ich czekolada gorzka pomimo dużej zawartości miazgi kakaowej nie może być zaliczona do dobrych. Zawiera zbyt dużą ilość szkodliwych tłuszczy roślinnych.Do tego wszędobylski cukier, który powoduje, że jej kaloryczność wzrasta.

Alpen Gold czekolada mleczna

  Jest to czekolada mleczna, jednak trzeba wspomnieć, że ma ona w sobie bardzo dużą ilość miazgi kakaowej. Dzięki czemu jej smak nie jest zbytnio przesłodzony, jak wielu innych mlecznych czekolad dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image