sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej inteligentne psy – TOP 4

najbardziej-inteligentne-psy

Mówienie o najbardziej inteligentnych psach zawsze będzie budzić pewne kontrowersje. Przede wszystkim, każdy z nas jest przekonany, że to właśnie rasa, której reprezentanta sam jest posiadaczem bez żadnych wątpliwości powinna zajmować wysokie miejsce w rankingu tych najbardziej inteligentnych. Jest to więc tak zwany dowód anegdotyczny. Drugi z powodów pojawiających się w tej kwestii kontrowersji to oczywiście fakt, że nie istnieją żadne uniwersalne „testy inteligencji” dla psów.

Czy jednak oznacza to, że mówienie o najbardziej inteligentnych rasach nie ma większego sensu? Niekoniecznie. Zasadniczo inteligencję danej rasy ocenia się na podstawie praktyki, a mówiąc dokładniej na podstawie tego, jak często psy danej rasy pracują w charakterze psów użytkowych oraz do jakich zadań są stosowane.

Oto więc ranking pod tytułem TO4 najbardziej inteligentnych psów.

1. Owczarek Niemiecki

Owczarki Niemieckie bez wątpienia należą do najbardziej popularnych ras psów na świecie. Jednocześnie jednak jest to także rasa uznawana za najbardziej inteligentną. Owczarki Niemieckie na całym niemal świecie są z powodzeniem wykorzystywane w charakterze psów użytkowych. Rasa ta może pracować między innymi jako pies policyjny, pies tropiący, pies ratownik a także w wielu innych, znacznie bardziej specjalistycznych dziedzinach. Oprócz inteligencji i wysokiej pojętności Owczarki Niemieckie cechują się również innymi ważnymi cechami, a mianowicie odwagą, posłuszeństwem w stosunku do przewodnika oraz umiejętnością samodzielnego działania.

2. Owczarki Belgijskie

Owczarki Belgijskie to oczywiście nazwa zbiorcza, w skład której wchodzą trzy różne rasy. Jednak każda z nich jest uznawana za wyjątkowo pojętną oraz inteligentną. Podobnie, jak Owczarki Niemieckie, również Owczarki Belgijskie są z powodzeniem stosowane w charakterze psów użytkowych. Psy te pracują między innymi w policji, wojsku oraz służbach specjalnych.

3. Labradory

Labradory to rasa, której zasadniczo nie używa się na przykład w wojsku lub służbach policyjnych. Jednocześnie jednak psy te są na szeroką skalę używane między innymi w terapii dzieci a także jako przewodnicy osób niewidomych. Labradory cechują się nie tylko wysoka inteligencją, ale również cierpliwością oraz spokojnym, stonowanym temperamentem.

4. Owczarek Colie

Typowych, „prawdziwych” Owczarków przeważnie nie tresuje się w celach takich, jak ma to miejsce np. w przypadku Owczarków Niemieckich lub Belgisjkich. Owczarki Colie w wielu miejscach jednak nadal pracują przy pilnowaniu oraz zaganianiu stad owiec. Psy te muszą odznaczać się samodzielnością oraz umiejętnością przyswojenia dużej ilości nieraz bardzo skomplikowanych komend. To właśnie sprawia, że Owczarki Colie znalazały się w naszym rankingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image