sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej jadowite zwierzęta świata

najbardziej-jadowite-zwierzeta-swiata

Najbardziej jadowite zwierzęta świata – TOP 5

Osa morka – meduza

Osa morska jest najbardziej jadowitym stworzeniem na świecie. Jest zdolne zabić nawet trzy i pół tysiąca osób. Jad jej jest najsilniejszy. Sama trucizna atakuje serce, komórki skóry oraz układ nerwowy. Najgorsze jest to, że jad jest bardzo bolesny. Ofiary są w szoku. Od razu się topią oraz umierają przez niewydolność serca i to jeszcze przed dotarciem do samego brzegu. Osoby, które przeżyły cierpią z bólu przez długie tygodnie. Nie ma szan, aby przeżyć to ukąszenie. Na pewno dobrą ochroną jest noszenie rajstop podczas pływania. Może ochronić skutecznie naszego nogi.

Królewska kobra

Kobra królewska jest największym wężem jadowitym na świecie. Rośnie do mniej więcej pięć i pół metra długości. Mało kto wie, że kobra jest w stanie zjeść inne węże. Jedno ugryzienie pojedyncze z dużą łatwością zabije człowieka. Wąż ten jest w stanie nawet zabić słonia azjatyckiego dorosłego w razie ugryzienia odpowiedniej części ciała. Jad kobry jest nie tylko toksyczny, ale także kobra królewska w stanie jest nam wstrzyknąć pięć razy więcej jadu, a niżeli mamba czarna. Skutkuje to szybszą znacznie śmiercią ofiary.

Stożek tekstylny

Stożek tekstylny jest najbardziej jadowitym oraz także najpiękniejszym ślimakiem na świecie. Jego kolorowe bajeczne muszle są cenione wysoko przez kolekcjonerów. Jego skorupa dodatkowo się charakteryzuje fakturą oryginalną. Przypomina ona ozdobny materiał. Jednak kropla jadu zabić może ponad dwadzieścia osób. Jeśli nam się zdarzy przebywać w środowisku charakteryzującej się ciepłą oraz słoną wodą i zobaczymy to stworzonko, to nie wolno nam go w żadnym wypadku podnosić. Jest to jak najbardziej prawda.

Ośmiornica Hapalochlaena

Ta ośmiornica należy do ośmiornic bardzo małych. Jest wielkości golfowej piłeczki. Narobić może jednak duże złego dla człowieka – może go zabić. Ma tyle jadu w sobie, że zabije w kilka minut ponad dwadzieścia osób dorosłych. Co więcej nie ma na to żadnego antidotum. Ośmiornice te są uznawane za jedne z bardzo jadowitych zwierząt na całym świecie. Ugryzienie jest bezbolesne i wydaje się na pierwszy rzut oka zupełnie nieszkodliwe. Jednak po kilku minutach możemy już po ugryzieniu być nieżywi. Trucizna od razu zaczyna działać. Skutkuje ona osłabieniem mięśni, zaprzestaniem oddychania, drętwieniem jak i także w rezultacie śmiercią.

Skorpion

Większość skorpionów jest zupełnie nieszkodliwa – tak wydaje się ludziom. Jednak ukąszenia ich powodują swędzenie, drętwienie oraz ból. Skorpion Deathstalker jest najbardziej niebezpieczny. Jego jad jest bardzo bolesny. Powoduje śpiączkę, gorączkę, ból, paraliż, a nawet śmierć. Mimo tego ukąszenie daje małe prawdopodobieństwo zabicia człowieka dorosłego. Najbardziej zagrożone są osoby starsze, niedołężne czy też dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image