sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej kaloryczne produkty – top 5

najbardziej-kaloryczne-produkty

 Śledzenie kaloryczności produktów dla wielu osób stało się chlebem powszednim. Dbanie o odpowiednią ilość kalorii jest kluczowe do utrzymania zdrowej sylwetki. Przyjmuje się, że średnio dorosły człowiek w zależności od płci, trybu pracy i predyspozycji powinien spożywać pomiędzy 2000, a 3500 kalorii. Rozpiętość jest tutaj ogromna, gdyż odpowiednia ilość kalorii, która nie powoduje tycia jest bardzo indywidualna. Przedstawiamy zestawienie top pięciu najbardziej kalorycznych produktów. To właśnie tej piątki warto unikać w codziennej diecie lub spożywać bardzo rzadko i w ograniczonej ilości.


Zestawienie najbardziej kalorycznych produktów z pewnością mogą otworzyć chipsy. Najzwyklejsza paczka chipsów o wadze 160 g to średnio aż 850 kalorii. Nawet jedna paczka chipsów znacznie zwiększa nasz dzienny bilans kaloryczny a dobrze wiemy, że niekiedy nie kończy się tylko na jednej. Dodatkowo chipsy mają ogromną ilość soli oraz tłuszczu i niewiele wartościowych składników odżywczych. Określenie „puste kalorie” pasuje do tego produktu idealnie.


Kolejnym niezwykle kalorycznym produktem są orzechy. Przykładowo 100 gram orzechów włoskich to aż 650 kalorii. Jeden sporej wielkości orzech może więc mieć nawet 20 kalorii. Jednak orzechy w przeciwieństwie do chipsów są niezwykle zdrowe i potrzebne organizmowi. Są bogate w dużą ilość białka i nienasycone kwasy tłuszczowe. Tak bardzo lubiane orzeszki ziemne w standardowej paczce o wadze 150 gram zawierają aż 840 kalorii.


Kolejnym bardzo kalorycznym produktem jest masło. 100 gram to aż 735 kalorii. Chociaż nakładamy go na kanapkę około 30 gram to jednak nie przesadzajmy z jego nadużywaniem. Szczególnie w przypadku okrasy do warzyw, która jest tak bardzo lubiana w kuchni polskiej.


Za kolejną bombę kaloryczną możemy uznać majonez. W 100 gramach tego smakowitego sosu czyha aż 700 kalorii, czyli jedna łyżka 25 g to około 175 kalorii. Jednak jak wiemy w ulubionej sałatce jarzynowej zjadamy kilka porządnych łyżek majonezu.


Frytki – kto ich nie lubi? To nasz kolejny faworyt w rankingu 5 top najbardziej kalorycznych produktów. Te o wadze 200 gram z najpopularniejszych fast foodów mają około 475 kalorii. Co ciekawe, frytki przygotowywane w domu mogą ich mieć znacznie więcej, gdyż przyjmują więcej oleju. Wtedy taka sama porcja to aż 600 kalorii.


Jeśli jednak już sięgamy po kaloryczne produkty to wybierajmy raczej te, które prócz samych kalorii dostarczą naszemu organizmowi pozytywnych składników. Dlatego z powyższej piątki to właśnie orzechy będą najlepszą „bombą kaloryczną”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image