poniedziałek, Luty 24Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej kaloryczne słodycze – TOP 10

najbardziej-kaloryczne-slodycze

Słodycze – któż ich nie lubi? To szybka przekąska, która zaspokaja głód, podnosi poziom cukry we krwi oraz poprawia nastrój. Ich działanie jest chwilowe, dlatego zwykle nie kończy się na zjedzeniu jednego produktu. Zbyt częste i nadmiernie obfite spożywanie słodyczy może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych takich jak np. zaburzenia pracy układu pokarmowego i krwionośnego, problemy stomatologiczne, alergie, nerwowość, cukrzyca i wiele innych dolegliwości. Od słodyczy można się uzależnić podobnie jak od substancji psychoaktywnych.

Warto wiedzieć jakie są najbardziej kaloryczne słodycze, których należy unikać w swojej diecie. Możecie być zaskoczeni!

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 10: BATONY TYPU KIT KAT, WW, MARS, LION, 3 BIT i tym podobne

217 – 134 kcal w 40 – 45 g

Produkowane z połączenia mleka z kakao, przekładane chrupiącymi wafelkami, z toffi, orzechami w karmelu i innymi dodatkami, oblane słodką czekoladą. Jeden batonik szybko dostarcza energii i zaspakaja głód. Spożywanie go jako przekąska raz na jakiś czas to nie grzech, ale odradzamy codziennego jedzenia.

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 9: BATON CZEKOLADOWY I BATON Z ORZESZKAMI ZIEMNYMI

240 kcal w 45 g

Podobnie jak wcześniej wspomniane batony z dodatkami, baton z samą czekoladą lub orzeszkami ziemnymi to prawdziwa bomba kaloryczna.

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 8: SNICKERS

242 kcal w 50 g

Połączenie nugatu z karmelem, orzeszkami ziemnymi oraz mleczną czekoladą daje wynik w postaci smacznej, ale niezbyt zdrowej przekąski. Oczywiście jedzona codziennie lub jako zastępstwo pełnowartościowego posiłku to killer dla zdrowia.

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 7: CHAŁWA

261 kcal w 50 g

Pochodząca z krajów azjatyckich chałwa powstaje z karmelu oraz miazgi nasion oleistych połączonych z takimi dodatkami jak: sezam, mak, orzechy, słonecznik, dynia czy bakalie. Bardzo słodka i sycąca, ale jednocześnie sprawiająca, że trudno się pohamować na jednym kawałeczku…

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 6: BATON BOUNTY

278 kcal w 57 g

Któż nie zna tej białej, lekkiej warstwy z wiórków oblanych mleczną czekoladą? Reklamowany jako przedsionek raju produkt dostarcza do organizmu wielu kalorii, jednak mało wartości odżywczych.

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 5: DRAŻETKI

279 kcal w 65 gr (około 20 szt.)

Kto by pomyślał, że te małe, kolorowe kuleczki czy dyski są tak bardzo kaloryczne! A jednak. Czekoladowe wnętrze otoczone chrupiącą osłonką cukrową (zwykle sacharozową) to prawdziwa bomba kaloryczna!

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 4: PUDDING RYŻOWY

302 kcal w 225 g

Oryginalny brytyjski deser przyrządzany na bazie mleka i ryżu, może być z dodatkiem kakao czy mąki. Z dodatkiem cukru stanowi smakowity deser, ale nadmierne spożywanie może wywołać zgubne skutki.

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 3: CIASTO DROŻDŻOWE I BABKA PISAKOWA

340 – 360 kcal w 100 g

Samo ciasto drożdżowe jest produktem kalorycznym chociaż zawiera stosunkowo niewiele składników (mąka plus mleko, cukier, jajka i drożdże). Także babka piaskowa z wyglądu nie przypomina bomby kalorycznej. A jednak…

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 2: TRIFLE (ANGIELSKI DESER WARSTWOWY)

465 kcal w 250 g

Kolejny przysmak z brytyjskiej kuchni to przekładane biszkopty (lub ciasto biszkoptowe) nasączone winem, z galaretką, owocami. sosem custard (mleko plus żółtka) i udekorowane bitą śmietaną. Palce lizać! Kto by pomyślał, że kryje aż tyle zgubnych kalorii?

Najbardziej kaloryczne słodycze – miejsce 1: WATA CUKROWA

482 kcal w 75 g

To wspomnienie dzieciństwa, lekkie, lepie nitki cukrowego karmelu przypominające obłoczek nawinięty na drewniany patyczek to najbardziej zwodnoczy rodzaj słodyczy. Wygląda niewinnie a kryje w sobie tak wiele kalorii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image