sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej kultowe filmy

najbardziej-kultowe-filmy

  „Wiecznie żywe” filmy

Jakie są najbardziej kultowe filmy? Macie jakieś swoje numery, które ze spokojem moglibyście wymienić na tej liście? Trzeba przyznać, że na listach naszych rodaków mogłoby się znaleźć wiele bardzo podobnych pozycji.

  Numer jeden to chyba absolutny hit wszystkich świąt. Pomimo tego, że ktoś oglądał to już z 50 razy albo i nawet więcej, to zawsze w Gwiazdkę lub w kolejne dni świąt zawsze musi włączyć „Kevin sam w domu”. Chyba każdy z Was doskonale zna przygody chłopca o którym zapomniała rodzina? Kevin zostaje sam w domu i daje radę przeżyć kilka dni bez swoich rodziców i najbliższych. Mama stara się do niego wrócić, jednak nie jest to łatwa sprawa. Kevin jednak na tyle daje sobie radę, że pokonuje nawet złodziei.

  Numer dwa, to oczywiście …„Kevin sam w Nowym Jorku”. Skoro musi być jedyna w naszym zestawieniu, to nie można zapomnieć drugiej części. Przecież przygody Kevina w odległym mieście cieszą się tak samo dużą popularnością, jak pierwsza część. Przy czym trzeba powiedzieć, że obydwie części mają jednak drugie dno i bardzo mądre przesłanie. Otóż pamiętajcie, że pomimo wszystko rodzina niech zawsze będzie Waszym numerem jeden. Nie tylko w święta ale również i w inne dni. Tak samo jak to było u Kevina.

  Na miejscu trzecim umieścimy tym razem polską produkcje. Chodzi nam mianowicie o „Kilera”, czyli przygody taksówkarza Jurka Kilera, który został omyłkowo wzięty za bandytę. Trzeba przyznać, że ten film pomimo tego, iż ma już swoje lata można naprawdę oglądać wiele razy. Do tego Siara razem ze swoją żoną „Gabrysią” i wiele innych znanych postaci stworzyło naprawdę kasowy hit, gdzie można powiedzieć, że pomyłki niektórym wychodzą na dobre a innym…nie zawsze. Jest to naprawdę dobry film, jeżeli ktoś szuka jakiejś ciekawej pozycji, gdzie będzie mógł się naprawdę pośmiać. Do tego komisarz Ryba, który wierzy, że taksówkarz nie jest taksówkarzem tylko naprawdę płatnym mordercą i jeszcze wiele innych, zabawnych sytuacji.

  Czwarte miejsce niech otrzyma słynny film „Dirty Dancing”, czyli po polsku „Wirujący seks”. Również absolutny hit, który opowiada o losach młodziutkiej Baby zafascynowanej tańcem oraz instruktorem, który uczy ją wszystkich kroków. Początkowo ich złość na siebie przeradza się w piękną miłość – nie tylko do tańca ale również nawzajem do siebie.

  Piąte miejsce również może otrzymać zagraniczna produkcja. Fil „Top Gun” spowodował, że wielu chłopców zakochało się w szybkich samolotach a wiele dziewczyn zaczęło poszukiwać dla siebie tak przystojnego pilota, jakim był główny bohater – Maverick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image