sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej luksusowy hotel w Polsce – TOP 5

najbardziej-luksusowy-hotel

Luksus to pojęcie, które większość ludzi zna wyłącznie z teorii. Słowo pochodzi od łacińskiego luxus, który oznacza zbytek, nadmiar, przepych. Odnosi się do szeroko pojętej kategorii dóbr, w szczególności materialnych lub usług, które wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonana a co za tym idzie ceną przekraczającą zwykle możliwości przeciętnie zarabiającego człowieka. Wiąże się to z trudną dostępnością przedmiotów, miejsc czy usług. Adresatami dóbr luksusowych jest wąska grupa ze względu na ich ekskluzywność.

Najbardziej luksusowy hotel w Polsce – co go wyróżnia?

Luksusowy polski hotel ma za zadanie przede wszystkim spełniać nawet najbardziej ekskluzywne wymagania oraz zachcianki gości, którzy postanawiają spędzić w nim czas. Do najbardziej wyróżniających cech tego rodzaju miejsc należy między innymi najwyższy poziom obsługi, gdzie obowiązuje nie tylko dostępność najlepiej wykwalifikowanej kadry pracowniczej przez 24/7, ale również całkowita dyskrecja dotycząca gości (często są to np. sławne osoby, które chcą uciec chociaż na moment od codziennego zgiełku i gonitwy), bogato aranżowane wnętrza (w stylu nowoczesnym bądź klasycznym), komfortowe meble, duże przestrzenie przeznaczone do prywatnego oraz ogólnego użytku gości, jak równie dostępność najekskluzywniejszych towarów i usług dostępnych na rynku praktycznie o każdej porze dnia czy nocy.

Luksus idzie oczywiście w parze z odpowiednią ceną za tego typu udogodnienia. Dla większości społeczeństwa są to niedoścignione marzenia. Jednak ci, których stać na taki komfort cenią sobie możliwość wypoczywania w renomowanych hotelach.

Najbardziej luksusowy hotel w Polsce – TOP 5

Aktualnie w Polsce znajduje się około 70 hoteli, które zostały nagrodzone certyfikatem jakości w postaci 5 gwiazdek. Zlokalizowane są w Warszawie (12), Poznaniu (3), Krakowie (10), Wrocławiu (6), Gdańsku (4), Sopocie (5), Zakopanem (5), Ustce (2) czy Kołobrzegu (2). Po jednym hotelu pięciogwiazdkowym znajduje się takich miejscowościach jak: Piaskowice, Polanica Zdrój, Dźwirzyno, Koszalin, Lublin, Katowice, Tychy, Ustroń, Olsztyn, Iława, Wzgórza Dylawskie, 

Na podstawie zestawienia utworzonego przez magazyn „Travelist” do najbardziej luksusowych hoteli w Polsce należą: Hotel Grand Tiffi w Iławie na Pojezierzu Iławskim, Blow Up Hall 5050 w Poznaniu, Hotel Arłamów w Bieszczadach, Grand Lubicz w Ustce, Hotel Mikołajki, Hotel Belweder w Ustroniu w Beskidzie Śląskim, Hotel Aquarius w Kołobrzegu czy Manor House SPA w Chlewiskach k. Szydłowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image