sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej nawiedzone miejsca na świecie – TOP5

najbardziej-nawiedzone-miejsca

Miejsca jak z koszmaru można znaleźć na całym świecie. Jedne przerażają już na pierwszy rzut oka, inne wydają się spokojne i nie wzbudzają żadnych podejrzeń – to jednak złudzenie. Warto poznać 5 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, które wywołują senne koszmary i sprawiają, że odwiedzające je osoby chcą jak najszybciej zapomnieć o spędzonym tam czasie.

Wyspa Lalek, Meksyk

Niedaleko Mexico City znajduje się niewielka wyspa, której wygląd mógłby być inspiracją dla twórców horrorów. Znana jest jako Wyspa Lalek. W 1951 dozorca mieszkający na jednej z wysp nie zdołał uratować tonącej dziewczynki. Na powierzchni wody pozostała jej lalka, którą powiesił na jednym z drzew. W tym samym miejscu miał znajdować coraz to inne lalki, aż w końcu zaczął je obsesyjnie gromadzić i rozwieszać na drzewach porastających wyspę. Dziś widok starych i wszechobecnych w tym miejscu lalek wzbudza przerażenie.

Szpital Psychiatryczny w Weston, USA

Szpital psychiatryczny w Weston funkcjonował od XIX wieku, a został zamknięty nieco ponad 20 lat temu. Od tamtej chwili na jego terenie obserwowana jest silna aktywność paranormalna, a mury zyskały miano nawiedzonych. W murach ogromnej placówki odbywają się nawet wycieczki, w których udział biorą miłośnicy oraz poszukiwacze duchów.

Las Aokigahara, Japonia

Las Samobójców to miejsce odwiedzane wyłącznie przez osoby o mocnych nerwach. Jest to Las znajdujący się u podnóża góry Fuji, który przyciąga osoby chcące odebrać sobie życia. Nie ma oficjalnych statystyk mówiących o tym, ile osób odbiera sobie życie w tym miejscu każdego roku, by nie przyciągać potencjalnych samobójców. Jest ich tak wielu, że lokalne władze organizują regularne obchody w celu poszukiwania ciał. Motyw lasu samobójców pojawił się nawet w znanym horrorze z Natalią Dormer w roli głównej.

Loftus Hall, Irlandia

Loftus Hall to XIV – wieczny pałacyk owiany bardzo złą sławą. Jednym z duchów nawiedzających to miejsce jest mała dziewczynka Anna, która zginęła w 1766 roku. Ponoć zobaczyła diabła – jej ciało było tak zesztywniałe ze strachu, że musiano pochować ją w pozycji siedzącej. Ducha dziewczynki udało się nawet sfotografować, dzięki czemu miejsce przyciąga wielu turystów poszukujących paranormalnych doznań.

Zamek Czocha, Polska

Zamek Czocha położony w Suchej podobno jest najbardziej nawiedzonym miejscem w Polsce. Można tu spotkać kilka zjaw, w tym przechadzającą się korytarzami Białą Damę. W Studni Niewiernych Żon miało skończyć życie co najmniej kilka niewiernych małżonek. Na moście prowadzącym do zamku często można usłyszeć jęki – w XVIII wieku część mostu zawaliła się podczas konduktu żałobnego, grzebiąc pod gruzami wielu żałobników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image