sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej romantyczne filmy – TOP5

najbardziej-romantyczne-filmy

Romantyczne spojrzenia, chwile wyciskające łzy wzruszeń, spotkanie dwojga ludzi zakończone happy endem. Brzmi znajomo? Mowa oczywiście o filmach romantycznych. Kobiety kochają filmy o miłości, to jasne. Jednak klasyki romansu powinni poznać również także panowie. Może nawet zainspirują się niektórymi pomysłami i zaskoczą swoje partnerki? Nie przedłużając zapraszamy na nasze top 5 najbardziej romantycznych filmów. Oto i nasz ranking.

Naszym subiektywnym numerem jeden jest film „Dirty Dancing” . To coś więcej niż tylko klasyczny film o miłości. To film o miłości przesycony tańcem między dwojgiem ludzi, pomiędzy którymi rodzi się uczucie. Taniec Jennifer Grey oraz Patricka Swayze przeszedł już do klasyki filmowej. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna spędzająca z rodzicami i siostrą wakacje w luksusowym ośrodku wypoczynkowym. To tutaj właśnie dziewczyna z dobrego domu poznaje niepokornego nauczyciela tańca John’ego. Co będzie dalej? Nawet jeśli się domyślacie to musicie to zobaczyć na własne oczy.

Kolejnym najbardziej romantycznym filmem w naszym zestawieniu jest oczywiście „Titanic”. Fabuła na pewno jest wszystkim znana, a sama historia wyciska łzy za każdym razem podczas oglądania. To magiczna, fascynująca i niestety tragiczna historia wielkiej miłości między bogatą dziewczyną z dobrego domu, a biednym chłopakiem. Niestety bez happy endu.

Kolejne miejsce przewidzieliśmy dla filmu „Notting Hill”. Głównym bohaterem jest William Thacker – Brytyjczyk właściciel niszowej księgarni w tytułowej dzielnicy Notting Hill w Londynie. Księgarnia prosperuje kiepsko, a sam bohater wiedzie raczej spokojnie, a nawet nudne życie. Wszystko to odmienia się w momencie, kiedy w jego księgarni pojawia się Anna Scott – aktorka światowej sławy. Chyba już domyślacie się, co z tego wyniknie?

Czwarte miejsce i pora na „Grease”. Bohater Danny Zuko będący liderem grupy T-Birds spędza romantyczne, wakacyjne chwile w ramionach Sandy mieszkającej na co dzień w Australii. Po przysiędze miłości następuje rozstanie. Ponownie widzą się dopiero w liceum. Jednak grzeczna Sandy nie pasuje do wizerunku niepokornego Danny’ego. Dziewczyna jednak nie poddaje się – postanawia zostać jedną z Pink Ladies i tym samym odzyskać swoją wielką miłość.

 Ostatnie miejsce w naszym top 5 najbardziej romantycznych filmów trafiło do „Pretty woman”. Przecież nie może być bardziej romantycznej historii niż prawdziwa miłość między panienką lekkich obyczajów, a przystojnym biznesmenem. Świetna, zabawna historia z happy endem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image