sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej romantyczne miejsca na świecie TOP 10

najbardziej-romantyczne-miejsca

Romantyczne chwile z drugą osobą powinny mieć szczególną oprawę. Gdy na dodatek w grę wchodzą oświadczyny lub miesiąc miodowy, wybór miejsca nie może być przypadkowy. Muszą być nie tylko piękne, ale mieć też coś nieuchwytnego, co sprawia, że każda historia miłosna będzie wyjątkowa. Jakie miejsca uznaje się za najbardziej romantyczne? Zwycięska 10 przedstawia się następująco

1. Paryż, stolica Francji. To miasto bezapelacyjnie zwycięża w rankingu romantyczności. Od wielu lat zwany jest stolicą zakochanych. Urokliwe uliczki z klimatycznymi kafejkami, romantyczne bulwary nad Sekwaną, wieża Eiflfa, miejsce spotkań poetów, pisarzy i malarzy, czyli Montmartre to tylko niektóre z paryskich atrakcji. Każda para znajdzie tu miejsce dla siebie.

2. Santorini, grecka wyspa. Zwana często wyspą zakochanych. Przyciąga fantastycznymi krajobrazami i niezwykłą historią. Zakochani mogą tu podziwiać najpiękniejsze wschody i zachody słońca. Pikantnym dodatkiem jest wulkan, który w przeszłości był przyczyną wielkiej katastrofy.

3. Wenecja, Włochy. Wyjątkowe miasto z wyjątkową historią. Cudowne zabytki, wspaniała kuchnia, liczne kafejki i knajpki. Niesamowite kanały, po których zakochani mogą pływać gondolami, słuchając śpiewu. I obowiązkowa wizyta na słynnym Moście Zakochanych.

4. Taj Mahal, Agra, Indie. Unikatowy pomnik prawdziwej miłości, a jednocześnie wspaniały zabytek architektury. Romantyczna historia powstania Taj Mahal urzeka nie tylko zakochanych. Można tu spędzić prawdziwie romantyczne chwilie podziwiając architekturę i przyrodę.

5. Wybrzeże Amalfitańskie, Włochy. Uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Leżące tam niewielkie miasto Positano zachwyca swoim położeniem na zboczach góry. Do tego turkusowe morze, przyjaźni ludzie, doskonała kuchnia i mamy idealne miejsce na romantyczny pobyt. 

6. Brugia, Belgia. Wyjątkowo urokliwe miasto, zachwycające dniem i w nocy. Urocze domki, kanały z pływającymi łabędziami sprawiają niesamowite wrażenie. Do tego dobre jedzenie z belgijskimi goframi na czele.

7. Bora Bora, Polinezja Francuska. Ta romantyczna wyspa na Oceanie Spokojnym ma wszystko – góry, wspaniałą roślinność, plaże, rafę koralową i przede wszystkim cudownych, przyjaznych mieszkańców.  

8. Góra Kirkjufell, Islandia. Mniej znane, a wyjątkowo romantyczne miejsce. Wodospady, niesamowite formacje skalne, nieskażona przyroda to jego atuty.

9. Wiedeń, Austria. Położone nad Dunajem miasto przyciąga atmosferą i zabytkami. To także miasto wspaniałej muzyki i czekolady.

10. Stambuł, Turcja. Niesamowicie położona metropolia, choć gwarna i zatłoczona, zachwyca romantycznymi widokami i wbrew wszystkiemu spokojem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image