sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej utytułowane kluby piłkarskie

najbardziej-utytulowane-kluby-pilkarskie

W piłce nożnej liczą się przede wszystkim trofea. Nawet najbardziej efektowna gra nie jest w stanie wynagrodzić kibicom braku zdobywanych pucharów. Są takie kluby, które wyspecjalizowały się w ich wygrywaniu. Najczęściej wygrywają one swoje ligi oraz puchary krajowe. Nie znaczy to jednak, że nie są w stanie wygrać nic na arenie Międzynarodowej – przeciwnie, kilka razy sięgały w swojej historii po Puchar Mistrzów. Wybraliśmy 5 najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Europie.

Juventus Turyn

Juventus jest najbardziej utytułowanym klubem we Włoszech. W Italii sięgał po Mistrzostwo aż 35-krotnie, co jest rekordem tamtejszej ligi. Ostatnia passa zwycięstw jeszcze bardziej wyśrubowała tę serię, a Bianconeri wydają się niepokonani na swoim podwórku. 13-krotnie zdobywali Puchar Włoch, a 8-krotnie Superpuchar Italii. Po najważniejsze klubowe trofeum w Europie czyli Ligę Mistrzów sięgali dwa razy. Ostatni raz w 1996 roku i od tej pory ponowne jej wygranie stało się jak dotąd niezrealizowanym celem Juventusu.

Bayern Monachium

 Podobnie jak Juventus, Bayern również dominuje na swoim podwórku i rok w rok wygrywa Bundesligę. Działo się to już 27 razy, a w tym roku może stać się po raz kolejny. Wystarczy, że Bayern pokona u siebie Frankfurt w ostatnim meczu. Klub z Monachium 18-krotnie wygrywał też Puchar Niemiec i w tym roku również ma na niego wielkie szanse, bo doszedł już do finału. Co najważniejsze dla Bayernu, aż 5 razy wygrywali oni Ligę Mistrzów, w tym ostatni raz w 2013 roku.

Manchester United

Sukcesy United to w dużej mierze zasługa Sir Alexa Fergusona, ale nie tylko. Klub z Manchesteru aż 20 razy wygrywał Premier League, co jest wciąż lepszym osiągnięciem od posiadającego 19 tytułów Liverpoolu. Ponadro 12 razy wygrywali Puchar Anglii oraz trzykrotnie sięgali po Ligę Mistrzów, a ostatni raz w 2008 roku.

Real Madryt

Real Madryt jest niemalże synonimem sukcesów, co dowodzą 33 zwycięstwa w krajowej lidze. Do tego Królewscy są specjalistami od Ligi Mistrzów, bo wygrywali ją aż 12-krotnie, a ostatnio nawet trzy razy z rzędu, w 2016, 2017 i 2018 roku.

FC Barcelona

Również drużyna z Katalonii dotrzymuje kroku Realowi Madryt jeśli chodzi o zdobywanie trofeów. Dowodzą tego tytuły 24 ligowe oraz 5-krotne wygranie Ligi Mistrzów. Ostatnie lata są szczególnie dobre dla klubu z Camp Nou. Udało im się praktycznie zdominować Ligę hiszpańską oraz Puchar Króla. Niestety na Ligę Mistrzów będą musieli jeszcze trochę poczekać. Ostatni raz fetowali zdobycie tego tytułu w 2015 roku w Berlinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image