sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

Najbardziej utytułowane polskie kluby piłkarskie

najbardziej-utytułowany-klub-w-polsce

Najlepsze kluby piłkarskie – TOP 4

Trzeba przyznać, że piłka nożna to właściwie nasz sport narodowy. Co druga, no może co trzecia osoba fascynuje się tym sportem, który ma swoje gwiazdy. Gdyby podejść do małych chłopców na boisku i zapytać o ulubionych, polskich gwiazdorów, to na pewno usłyszelibyśmy jakieś znakomite nazwiska. Może i nasze kluby piłkarskie nie są tak rozchwytywane na całym świecie. Warto jednak wiedzieć, jakie są najbardziej utytułowane kluby w Polsce i dokładnie z czego są swoim fanom bardzo dobrze znane.

Górnik Zabrze

  Trzeba przyznać, że ten klub pochodzący ze Śląska to naprawdę absolutny numer jeden, który może również pochwalić się nie lada historią na arenie naszej piłki krajowej. Przez jego szereg przewinęło się naprawdę wielu znakomitych graczy. do ich najlepszych osiągnięć sportowych należy walka w finale Pucharu Zdobywców Pucharu. Są to europejskie puchary, a to wydarzenie miało miejsce w rozgrywkach 1969/1970. Do tego Górnik może pochwalić się, że po mistrzostwo Polski sięgał 14 razy. Puchar Polski przypadł im w udziale aż sześć razy. Do tego w 1988 roku udało im się zdobyć Superpuchar Polski. Można by tu jeszcze wymienić inne osiągnięcia z areny międzynarodowej.

Ruch Chorzów

  Pozostańmy na Śląsku, gdzie bardzo słynny jest Ruch. Oni również mogą pochwalić się sukcesami międzynarodowymi. Z kolei na naszym własnym „podwórku” czternaście razy udało im się również zdobyć mistrzostwo Polski. Puchar Polski przypadł im w udziale aż 4 razy, przy czym ostatni raz w 2003 roku. Puchar Ligi oraz Superpuchar Polski również otrzymali jeden raz.

Legia Warszawa

  Nasza duma ze stolicy otrzymuje miejsce 3. Mistrzostwo Polski otrzymali osiem razy. Z kolei Puchar Polski udało im się wywalczyć również 14 razy.. Superpuchar Polski przypadł im w udziale cztery razy a Puchar ligi otrzymali tylko raz, w 2002.

Lech Poznań

  4 miejsce, zaraz za podium przypadło dumie Wielkopolski, która może pochwalić się najwierniejszymi kibicami w Polsce. Mistrzostwo Polski wywalczyli sześć razy. Puchar Polski wywalczyli pięć razy. Superpuchar Polski przypadł im w udziale 4 razy i mogą się również pochwalić sukcesami na arenie międzynarodowej.w finale Pucharu Zdobywców Pucharów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image