sobota, Marzec 28Najbardziej porywające fakty !

najbardziej utytułowany klub w Anglii

najbardziej-utytułowany-klub-w-anglii

Top 3 najbardziej utytułowanych klubów w Anglii

Najbardziej utytułowanym klubem w Anglii jest Manchester United. 20-krotne zwycięstwo krajowej ligi mówi samo za siebie. Większość z tych trofeów, bo aż 13 wywalczył legendarny Menedżer Sir Alex Ferguson. Co sprawiło, że Manchester United uzyskał aż tyle tytułów? Przede wszystkim wpływ na to miała zdolna młodzież, którą Ferguson stopniowo wprowadzał do składu. Pokolenie młodych zawodników z 1995 roku okazało się wyjątkowo utalentowane. W tej drużynie grali tacy zawodnicy jak David Bekcham, Nicky Butt, czy wreszcie Ryan Giggs, który jako jedyny z tej trójki pozostał na Old Trafford do końca kariery. Pomimo, że w 1995 roku trzeba było jeszcze oddać mistrzowski tytuł na rzecz Blackburn Rovers, to udało się go odzyskać już rok później. Jednym z najważniejszych sukcesów ery Fergusona było pamiętne zwycięstwo nad Bayernem Monachium w finale Ligi Mistrzów. Wtedy to pomimo tego, że Czerwone Diabły przegrywały do przerwy 0:1 i tak zdołały wygrać mecz i sięgnąć po Ligę Mistrzów, zdobywając dwie bramki w samej końcówce. XXI Wiek to kolejne sukcesy Manchesteru United. Drużyna Fergusona nadal konsekwentnie sięgała po krajowe tytuły, dokładając też wygraną w Pucharze Anglii, co miało miejsce w 2004 roku. Pomimo, że drużyna przechodziła kadrową ewolucję, do jakość gry nie ulegała przeważnie zmianę na gorsze. Przełomem było przyjście do klubu w 2003 roku Cristiano Ronaldo, który w kolejnych latach stał się liderem drużyny i pomógł jej sięgnąć po Ligę Mistrzów w 2008 roku. Manchester United to najbardziej utytułowany klub w Anglii, ale to nie znaczy, że inne zespoły nie zdobywały trofeów. Spójrzmy zatem, kto jest na kolejnych miejscach.

Liverpool FC

Drużyna z miasta Beatelsów również może poszczycić się wieloma zdobytymi Pucharami. Aż 19-krotnie sięgali po Mistrzostwo Anglii. Ostatni raz miało to miejsce w 1990 roku. W tym sezonie drużyna aktualnie prowadzona przez Jurgena Kloppa była o krok od ponownego osiągnięcia tego celu, lecz zabrakło jej zaledwie jednego wygranego meczu więcej, by prześcignąć finiszujący na pierwszym miejscu Manchester City.

Manchester City

To właśnie drugi klub z Manchesteru zajmuje aktualnie trzecią pozycję jeśli chodzi o liczbę wygranych Mistrzostw Anglii. The Citizens zdobywali to trofeum w 2012, 2014, 2018 oraz 2019 roku. Nie mała w tym zasługa trenera Pepa Guardioli, który przychodząc do klubu w 2016 roku nadał drużynie całkowicie nową jakość. Nie małe znaczenie mają też ogromne kwoty na transfery, wydawane dzięki pieniądzom inwestorów z Bliskiego Wschodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA ImageChange Image